Çareyi Denizli’de Buldular

İran'da yaşayan morbid obez (kilosu hastalık boyutuna ulaşan) M. çifti, Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde gerçekleştirilen mide küçültme ameliyatı ile sağlığına kavuştu.

İran'da yaşayan S. M. (42) ile N. M.'ın (38) çifti fazla kiloları nedeniyle ciddi sağlık problemleri yaşıyordu. 122 kilogram olan Saeid'in yüksek tansiyon, eşi Natan'ın ise kalp kapakçığındaki sorun nedeniyle diyet ve egzersiz programlarına katılmalarına rağmen sonuç alınamayınca PAÜ Hastanesi'nde kapalı tüp mide ameliyatı kararı alındı. Operasyon sonrası 1 saatte ayağa kalkıp yürüyen Mayidian çifti, üçüncü gün de sağlıklarına kavuşarak taburcu edildi.

OPERASYONUN ARDINDAN SAEİD 2 AYDA 17, EŞİ NATAN İSE 11 KİLOGRAM VERDİ.

PAÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Raşid Aykota, yaptığı açıklamada, hastanenin açıldığı günden itibaren kalite politikaları çerçevesinde turistlerin sağlığını önemseyen bir kurum haline geldiğini belirterek, "Şimdi yetki belgesi ile tescillenerek sağlık turizmi kapsamında daha iyi hizmet vermeye başladık. PAÜ özellikle Almanya, Fransa, İngiltere, Danimarka, İsviçre, Hollanda, Avusturya, Bosna Hersek ve İran gibi ülkelerde yaşayan hastaların ameliyat olmak için tercih etmeye başladığı güvenli bir merkez haline gelmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

https://www.denizliaktuel.com/careyi-denizlide-buldular

Bunlar da İlginizi Çekebilir

yabanci-uyruklu-hastalar-pau-hastanesinde-zayifladilar
Yabancı Uyruklu Hastalar PAÜ Hastanesinde Zayıfladılar

PAÜ Hastanesi Genel Cerrahi Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Raşid Aykota, obezitenin nedenler…

Devamını Oku
kizina-bobregini-verebilmek-icin-obezite-ameliyati-oldu
Kızına Böbreğini Verebilmek İçin Obezite Ameliyatı Oldu

Uşak'tan Denizli'ye gelen 41 yaşındaki Gülcan Öncer, 5 yıldır böbrek yetmezliği ile m…

Devamını Oku