8. Obezite ve Metabolik Hastalıklar Cerrahisi Kongresi

5 – 8 Ekim 2023 tarihinde Türk Obezite Derneği, Türk Cerrahi Derneği, MBCDD, IFSO ve IBC tarafından desteklenen 8. Obezite ve Metabolik Hastalıklar Cerrahisi Kongresi & 3. Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kongresi’ne katılım sağladım.

Nirvana Cosmopolitan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen bu etkinliğin 7 Ekim 2023 Cumartesi günü Salon B’de yapılan “BMC’de Özel Hasta Grupları” oturumunda saat 11:00-11.15 arasında “Tip 1 Diyabetes Mellitus’lu Obezlerde Sonuçlar” hakkında konuşma yaptım. Seçilmiş video bildiriler üzerine de oturum başkanı olarak konuşma fırsatımız oldu.

Bu kongrede sunulan bildiriler, klinik çalışmalar ile obezite ve metabolik hastalıklar üzerine bilimsel gelişmelere katkılarda bulunuldu. Obezite ve metabolik sorunların, çözümlerinde uygulanan yöntemlerin ele alındığı bu kongre, alanında uzman kişilerin mesleki gelişimlerine ve bir arada bulunmalarına katkı sağlamıştır.

Bariatrik ve metabolik cerrahi öncesinde-sonrasında beslenme yöntemlerine, multidisipliner ekip çalışmasının önemine değinen, alanında uzman kişilerin tartışacağı bilimsel oturumlar için ortam yaratılmıştır. Kongrelerin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

almanya-dan-gelen-3-kiz-kardese-denizli-de-mide-kucultme-ameliyati
Almanya'dan Gelen 3 Kız Kardeşe Denizli'de Mide Küçültme Ameliyatı

ALMANYA'da 105, 110 ve 145 kilodaki üç Türk kız kardeş, Denizli'ye gelerek Pamukkale …

Devamını Oku
su-bile-icemezken-yemek-yemeye-basladi
Su bile içemezken yemek yemeye başladı

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri, riskli operasyonları başarı ile gerçekleştirmeye …

Devamını Oku